ÜRETİM HATTI KURULUMU

 

Organik Solucan Gübresi - Üretim Hattı

Solucan Gübresi üretimi yapmak için öncelikle kapalı bir alana ihtiyaç duyulmaktadır. Solucanların yaşam şartlarını (sıcaklık, nem vb.) ayarlayabileceğiniz bir ortam olursa hem çoğalmaları hem de vücut aktiviteleri daha fazla olur.Solucan Gübresi üretimi için genel olarak 2 farklı sistem kullanılmaktadır.

 

Üretim Kutusu - Manuel Üretim Havuzları

İskeleti köşebent ve U profilden, kasa kısımları ise sert plastik yada OBS’den imal edilen basit üretim havuzlarıdır. Besleme ve hasat işlemi manuel olarak yapılır.

 

Coworm Üretim Hattı

Galvaniz + Plywood malzemelerinden üretilir. Besleme ve hasat işlemi için yem üstten verilir ve alttan oluşan gübrenin kesimi yapılır. Kesim işlemi otomatik motor sistemi ile konveyör bantlı veya dökme sistemi şeklinde yapılır. Nemlendirme ünitesi kurulabilmektedir. İklimlendirme ünitesi (ısıtma ve soğutma) kurulabilmektedir. Gübre hasadı otomatik olarak yapılmaktadır.

 

Uygulama Alanı ve Yönetimi

Sebze-meyve baçelerinden seralara, patatesten çileğe, kirazdan cevize kadar her türlü tarım kültüründe uygulanır. Uygulama sonuçlarında çiftçinin yüzünü güldüren sağlıklı ürünler ve verim artışı görülmektedir.

Gübrenin yakma özelliği olmadığı için, tohumdan fide yetiştirmeye kadar bir çok alanda doğrudan kökle temas ettirerek güvenle kullanabilir.